image

Shorti i Botërorit " Rusi 2018 "

Ndeshja hapëse do të jetë Rusi-Arabia Saudite, më 14 Qershor 2018...

 

 

 

 

 

 

Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të Botërorit ‘Rusi 2018’. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe Presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një botëror mjaft të suksesshëm.

 

4 vazo me nga 8 ekipe, u ndanë në 8 grupe me nga 4 skuadra, ndërsa u përcaktua edhe ndeshja hapëse. Ndeshja hapëse do të jetë Rusi-Arabia Saudite, më 14 Qershor 2018, një short mjaft i pranueshëm për pritësit e eventit, që të startojnë me fitore. Shorti na dhuroi përplasje mjaft interesante që në fazën e grupeve, ku spikat Portugali-Spanjë, por edhe Belgjikë-Angli, apo Argjentinë-Kroaci.

 

Grupi A

Rusia

Uruguai

Egjipt

Arabia Saudite

 

Grupi B

Portugalia

Spanja

Iran

Maroku

 

Grupi C

Franca

Peru

Danimarka

Australia

 

Grupi D

Argjentina

Kroacia

Islandë

Nigeria

 

Grupi E

Brazili

Zvicër

Kosta Rika

Serbia

 

Grupi F

Gjermania

Meksika

Suedia

Koreja e Jugut

 

Grupi G

Belgjika

Anglia

Tunizia

Panama

 

Grupi H

Polonia

Kolumbia

Senegali

Japonia.

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Please enter the code you see in the image:

Captcha
Share this article
Tags
Rate this article
5.00