image

Pandemia, shifrat

Pandemia ka marrë 555.036 frymë...

 

 

 

 

Pandemia ka marrë 555.036 frymë në mbarë botën që kur u shfaq në Kinë në fund të vitit të kaluar, sipas një raporti të publikuar të premten nga AFP në 1100 GMT bazuar në burime zyrtare.

 

SHBA është vendi më i goditur me 133.229 vdekje. Pasohet nga Brazili me 69.184, Britania me 44.602, Italia me 34.926 dhe Meksika me 33.526 vdekje.

 

SHBA raportoi të enjten 65,551 raste të reja me koronavirus, një rekord për një periudhë 24-orëshe, sipas Universitetit Johns Hopkins.

 

 

Should Kids Wear Face Masks? Here's What Parents Need to Know ...

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Please enter the code you see in the image:

Captcha
Share this article
Tags
Rate this article
0