Home | Sport

Sport

image

Thomas Strakosha në Itali, një M Nojer i ri

“Thomas Strakosha, portieri supermodern i Serisë A, portieri i së ardhmes” shkruan...
Full story

Shorti i Botërorit " Rusi 2018 "

image
Ndeshja hapëse do të jetë Rusi-Arabia Saudite, më 14 Qershor 2018......
Full story

Australia kualifikohet për Botërorin

image
Australia është përfaqësuesja e 31-të që siguron kualifikimin në finalet e Botërorit “Rusi 2018”. ...
Full story

Arsenali triumfon

image
Futbollistët e Arsenalit triumfuan në Superkupën e Anglisë, ku në finale mposhtën skuadrën e Chelsea nga pika e bardhë e penalltisë, pasi koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1....
Full story

Murray - Djokovic

image
Andy Murray and Novak Djokovic will fight to finish as year-end world number one in Sunday's final of the ATP World Tour Finals in London....
Full story

Maradona: Mafia kontrollon futbollin

image
Nëse në futboll duhet të gjesh personat e duhur për të thënë të vërtetat e këtij sporti, Diego Armando Maradona kryeson listën. I pakompromentueshëm dhe i drejtpërdrejtë si gjithnjë. Ikona e këtij sporti akuzon ashpër se mafia po kontrollon gjithçka....
Full story

Siguria për kampionatin Europian “Francë 2016” ?!

image
Sipas protokollit të UEFA-s, siguria brenda impianteve sportive duhet që ti besohet agjencive private të sigurisë, të punësuara direk nga Federata Franceze e Futbollit, ndërsa jashtë do të jenë policia dhe ushtria....
Full story

UEFA uron Shqipërinë

image
“Mirësevini në Francë!”, shkruhet në faqen e UEFA-s....
Full story

Fluks, për ndeshjen Shqipëri-Serbi

image
Qindra tifozë nga Kosova dhe rajoni i janë drejtuar vendit tonë për të ndjekur ndeshjen e kombëtares sonë me Serbinë....
Full story

England beat Holland in final

image
England women denied Holland a weekend of ‘Total Hockey’ in the most dramatic fashion yesterday as they came back from the brink here to win their first European Championship title in 24 years after a barely believable shoot out success....
Full story
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 301 | displaying: 1 - 10
Log in
Featured author