Home | Literature | Nuancë

Nuancë

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Po ndizet dhe një siluetë, në shtrirje vertikale.

 

 

 

Bujar Plloshtani

 

 


 
 
 
Po ndizet dhe një siluetë,
 
në shtrirje vertikale.
 
 
 
Pozohet si në vetmi,

me një tjetër pamje të ngrënë.
 
 
 
Sërish po ndizet në vetmi,
 
si një qenie binjake
 
                          për një triumf në dashuri e hare.

 
 
Të shtrirë vertikalisht,
 
i pozojnë njëri-tjetrit
 
                               për hir të shpirtit sublim.

 
 
December 18, 2012

Subscribe to comments feed Comments (1 posted)

avatar
jehona 23 July, 2013 07:57:50
Eshte pertej te bukures kjo poezi.
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
5.00
Share this article